Drukuj

W jaki sposób mogę znaleźć kontakt do firm i znajomych?

A A A

W jaki sposób mogę znaleźć kontakt do firm i znajomych?

Aby odnaleźć kontakt – adres, telefon, e-mail, etc. - do znajomych lub danej firmy możemy skorzystać z narzędzi, jakie oferuje nam internet.

01 grudnia 2012

Podstawowym narzędziem jest po prostu wyszukiwarka. Wpisując nazwisko i imię osoby, której szukamy, lub nazwy firmy możemy trafić na jej trop, choć wiele instytucji i osób może nosić podobne nazwy i nazwiska. Wtedy będziemy musieli przeklikać wiele adresów, by być może, udało nam się odnaleźć to, czego szukamy. Opcjonalnie szukając znajomego, gdy wiemy jak wygląda, możemy przełączyć wyszukiwarkę w tryb przeglądania obrazków i wpisując nazwisko i imię sprawdzać rezultaty, licząc na to, że trafimy na zdjęcie osoby, której poszukujemy.

Jeśli powyższe sposoby zawiodą, to w przypadku osób możemy spróbować przeszukać zasoby takich portali jak linkedin lub goldenline, gdzie wiele osób pozostawia swoje dane, które mogą wyszukać potencjalni pracodawcy – są to swego rodzaju wirtualne CV.

 

Kolejnym sposobem może być wykorzystanie portali takich jak 123people, ktogdzie, które pomogą w namierzeniu osób, których nazwisko mogło znaleźć się w jakichkolwiek bazach danych osób.

 

 

Niezłym pomysłem jest także sprawdzenie, czy osoby, których szukamy nie mają konta na portalach społecznościowych, choćby na facebooku czy nk (Nasza Klasa).

 

Pomocne mogą być także Polskie Książki Telefoniczne, które od lat mają elektroniczny odpowiednik. Każda osoba, a także firma, która ma niezastrzeżony numer telefonu, może być dzięki temu odszukana w bazie.

Jeśli tam nie znajdziemy osób, z którymi chcemy się skontaktować, to pozostanie nam tylko wyszukanie wspólnych znajomych i poproszenie ich o telefon, czy adres e-mail do pożądanej osoby.

Z firmami jest nieco łatwiej, gdyż zazwyczaj muszą one być zarejestrowane w wykazach firm:

Panorama firm:

Krajowy Rejestr Sądowy:

Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej:

 

Rejestr firm w Money.pl:

Jeśli tylko firma jest zarejestrowana, to zazwyczaj szybko ją odnajdziemy. Jest duże prawdopodobieństwo, że wpisaną nazwę będą miały różne firmy, dlatego podobnie jak w przypadku osób trzeba będzie sprawdzić, oglądając wyszukane witryny, czy o tę konkretną nam chodzi.

Dodatkowo pomocną informacją może być choćby nazwa miejscowości, w której firma się znajduje, co znacznie zawęzi ilość wyszukanych adresów.