Drukuj

Usługowe aplikacje na smartfony z Androidem

A A A

Usługowe aplikacje na smartfony z Androidem

Coraz większa popularność smartfonów z systemem Android, spowodowała dynamiczny rozwój usługowych aplikacji mobilnych znacznie ułatwiających wykonywanie wielu czynności.

Krzysztof Smosma | 09 2013

Aplikacje użytkowe dostępne w sklepie Google Play zyskują coraz większą popularność. Znacznie podnoszą one komfort nawet tak prostych czynności jak zamawianie taksówki czy pizzy. Dzięki nim możemy załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu, a nawet włączania komputera.

iTaxi

iTaxi

Dość zaawansowana aplikacja posiadająca szereg bardzo przydatnych funkcji. Korzystając z modułu GPS znajdującego się obecnie w niemal każdym smartfonie z systemem Android, jest ona w stanie dokładnie określić jakie taksówki znajdują się w okolicy. Pozwala to wybrać użytkownikowi najbliższą, najtańszą czy też najbardziej luksusową taksówkę. Niestety system iTaxi wspierany jest na dzień dzisiejszy jedynie w czterech polskich miastach - Warszawa, Wrocław, Gdynia i Kraków.

 

PizzaPortal.pl

pizzaportal

Aplikacja pozwalająca użytkownikowi zamówić wybrane jedzenie z dowolnej dostępnej w okolicy restauracji. PizzaPortal.pl posiada obecnie największą spośród tego typu aplikacji bazę restauracji – ponad 2600. Za jedzenie, które zostanie dostarczone w wyznaczone miejsce można zapłacić przy odbiorze lub Online za pośrednictwem PayPal.

 

moBILET

moBILET

Kolejna bardzo przydatna aplikacja. Pozwala ona kupować elektroniczne bilety na przejazdy środkami komunikacji zbiorowej (autobusy, tramwaje, metro, kolej) oraz płacić za faktyczny czas postoju w strefach płatnego parkowania (opłata naliczana po zakończeniu postoju!). Dzięki niej nie musimy szukać najbliższego kiosku, czy parkomatu w celu kupna biletu. Co więcej z usług tej aplikacji można korzystać w ponad 100 miastach w Polsce – dokładna lista na stronie www.mobilet.pl

 

Gastronauci.pl

Gastronauci.pl posiada w swojej bazie danych ponad 20 tysięcy restauracji oraz niemal 100 tysięcy recenzji dań, jakie mogą nam tam zaserwować szefowie kuchni. W spisie można znaleźć informacje o tym, które restauracje są godne uwagi i czy możemy się tam spodziewać dostępu do bezprzewodowej sieci WiFi.

 

Carpooling.pl

W dobie wysokich cen paliw oraz biletów autobusowych, carpooling staje się coraz popularniejszą formą podróżowania. Jako kierowca możesz tu znaleźć pasażerów, z którymi będziesz dzielić koszty transportu. Z kolei jako pasażer możesz wybrać wśród ponad 900 000 ofert przejazdów.

 

Program TV

Aplikacji z Programem TV na system Android jest całkiem sporo. Do najbardziej polecanych wśród użytkowników należą między innymi Program TV Tiviko oraz Program TV od Wirtualnej Polski. Oba oferują całkiem pokaźną listę kanałów – również zagranicznych.

 

Książka kucharska

Mówiąc o aplikacjach usługowych nie należy zapominać o książkach kucharskich. Poszczególne aplikacje różnią się między sobą nie tylko samymi przepisami, ale również ich ilością. Niektóre są wyposażone także w tak przydatne funkcje jak przelicznik miar, minutnik czy nawet słowniczek terminów kulinarnych.

 

Biblioteka filmów

Najbardziej polecaną aplikacją w tej kategorii jest IMDb Movies & TV. Do tej chwili została pobrana już ponad 20 mln razy. Oferuje swoim użytkownikom dostęp do największej bazy filmów i seriali, która liczy ponad 2 mln produkcji. Niestety aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim, co niektórym osobom może sprawiać kłopot.

Polskim odpowiednikiem IMDb jest aplikacja filmweb, która zapewnia swoim użytkownikom dostęp do nieco mniejszej, lecz wciąż imponującej, bazy filmów – ponad 500 tysięcy rekordów.

Filmweb