Drukuj

Usługowe aplikacje na iOS

A A A

Usługowe aplikacje na iOS

W iTunes znajdziemy wiele użytecznych mobilnych aplikacji usługowych znacznie ułatwiających wykonywanie codziennych czynności.

Krzysztof Smosma | 03 2013

Find My iPhone

Find My iPhone

Aplikacja, która w razie kradzieży czy też zgubienia iPhone’a pozwala na błyskawiczne zlokalizowanie urządzenia. Każdy użytkownik aplikacji może bez problemu zdalnie zablokować urządzenie oraz usunąć z pamięci telefonu dane, które nie powinny trafić w niepowołane ręce.

Koszt zakupu aplikacji – darmowa

 

TurboScan

TurboScan

Kolejna bardzo ciekawa aplikacja, która zamieni niemal każde urządzenie z systemem iOS w mobilny skaner. Funkcjonalność programu nie kończy się jedynie na robieniu zdjęć dokumentów. Aplikacja potrafi automatycznie skadrować zdjęcie, wyostrzyć czcionkę oraz ustawić odpowiedni kontrast.

Koszt zakupu aplikacji - 1,99 USD

 

moBILET

moBILET

Jest to aplikacja, która omawiana była już w zestawieniu usługowych aplikacji na urządzenia z systemem Android. Pozwala ona kupować elektroniczne bilety na przejazdy środkami komunikacji zbiorowej (autobusy, tramwaje, metro, kolej) oraz płacić za faktyczny czas postoju w strefach płatnego parkowania (opłata naliczana po zakończeniu postoju!). Co więcej z usług tej aplikacji można korzystać w ponad 100 miastach w Polsce – dokładna lista na stronie www.mobilet.pl

Koszt zakupu aplikacji – darmowa

 

Yahoo! Weather

Yahoo! Weather

Jedna z najlepszych aplikacji pogodowych. Aplikacja Yahoo! Weather wyznaczyła kierunek, w którym podążyły pozostałe aplikacje pogodowe – w tym systemowa aplikacja w iOS 7. Użytkownik ma łatwy dostęp do pogody ogólnej, jak i szczegółowej – z podziałem na poszczególne godziny. Dodatkowo istnieje możliwość pobrania zdjęcia dowolnego miejsca z flickr.

Koszt zakupu aplikacji – darmowa

 

Pizzaportal

Pizzaportal

Aplikacja pozwala użytkownikowi zamówić wybrane jedzenie z dowolnej dostępnej w okolicy restauracji. PizzaPortal.pl posiada obecnie największą z tego typu aplikacji bazę restauracji – ponad 2600. Za jedzenie, które zostanie dostarczone w wyznaczone miejsce można zapłacić przy odbiorze lub Online z PayPal.

Koszt zakupu aplikacji – darmowa

 

iGotuję

iGotuję

Narzędzie stworzone przez Alternative Studio, w którym każdy użytkownik może znaleźć pomoc w przygotowywaniu swojego ulubionego dania. Menu aplikacji podzielone jest na 3 główne kategorie – przepisy, filmy i pomocnik. Kategorii przepisy nie trzeba raczej nikomu przedstawiać – mieszczą się tutaj przepisy dań obiadowych, deserów czy też ciast. Kategoria „filmy” zawiera wideo-poradniki, w których pokazane jest krok po kroku jak przygotować konkretne danie. „Pomocnik” z kolei to kategoria, w której użytkownik znaleźć może przelicznik masy, stoper, czy wagę poszczególnych produktów.

Koszt zakupu aplikacji – 1,99 USD

 

AG Wine Guide

AG Wine Guide

Aplikacja, dzięki której każdy miłośnik wina może poszerzyć wiedzę na temat tego trunku. Aplikacja ta posiada ogromną bazę win dostępnych w sprzedaży – nawet w Polsce. Dzięki specjalnym kategoriom (region pochodzenia czy też szczep), każdy bez problemu znajdzie odpowiednie wino dla siebie.

 

iMDb

iMDb

Przydatna aplikacja dla każdego fana filmów i seriali. Oferuje swoim użytkownikom dostęp do największej bazy filmów i seriali, która liczy ponad 2 mln produkcji. Niestety aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim, co niektórym osobom może sprawiać kłopot.

Koszt zakupu aplikacji – darmowa

 

Program TV

Program TV

Podobnie jak w przypadku urządzeń z systemem Android, tak i w przypadku urządzeń z iOS, znajdziemy sporo aplikacji z programem TV. Wśród polskich użytkowników najbardziej polecaną aplikacją w tej kategorii jest Program TV WP.PL

Koszt zakupu aplikacji – darmowa