Drukuj

Najlepsze zegarki sportowe dla rowerzystów

A A A

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania inteligentnego zegarka na rower? Czym powinien cechować się zegarek sportowy dla rowerzysty?

29 2017

Tego typu czasomierz z pewnością powinien być wyposażony w moduł GPS, który pozwoli rowerzyście na śledzenie trasy i kontrolowanie liczby przejechanych kilometrów. Przyda się również pomiar tętna oraz możliwość kalibracji urządzenia z dodatkowymi czujnikami montowanymi na rowerze, np. miernikiem kadencji czy sensorem nacisku stóp. Sportowy zegarek dla rowerzysty musi być także odporny na wodę, by można było swobodnie korzystać z niego w trakcie deszczu. Niezbędna będzie też jego integracja z aplikacjami na smartfona, co pozwoli na tworzenie wygodnych podsumowań i planów treningowych.

Na rynku znajdziemy interesujące modele naręczne oraz montowane do kierownicy. Pierwsze z nich będą lepszym wyborem, gdy chcemy wykorzystać smartwatcha również podczas biegania, wykonywania ćwiczeń fitness lub pływania. Zegarki na kierownicę są przeznaczone specjalnie dla rowerzystów. Pozwalają na wygodne śledzenie postępów, bez konieczności podnoszenia ręki. 

Zegarki na rękę:

Garmin Vivoactive HR

Garmin Forerunner 920XT

Zegarek Suunto Spartan Ultra

FitBit Blaze

TomTom Spark Cardio Music

Zegarki na kierownicę:

Garmin Edge 1000 Bundle

Polar M460 HR

Garmin Edge Explore 1000

Garmin Edge 520 Bundle

Polar V650 HR