Drukuj

Najlepsze serwisy pogodowe

A A A

Najlepsze serwisy pogodowe

Serwisy pogodowe zajmują się przewidywaniem zjawisk atmosferycznych takich jak temperatura powietrza, ciśnienie czy prędkość i kierunek wiatru, na podstawie danych zebranych z czujników rozmieszczonych na danym obszarze.

Krzysztof Smosma | 30 2013

Prezentujemy listę najpopularniejszych polskich i zagranicznych serwisów pogodowych dostępnych w Internecie:

Yahoo! Weather

Yahoo! Weather

Bardzo popularny zagraniczny serwis pogodowy. Posiada bardzo przyjemną szatę graficzną. Niestety nie ma możliwości zmiany języka na polski. Dostępna jest prognoza pogody zarówno dla większych miast jak i dla małych miejscowości. Serwis potrafi rozpoznać skąd użytkownik łączy się z portalem na podstawie adresu IP, i automatycznie wyświetlić pogodę dla danego regionu. Użytkownicy mogą sprawdzić aktualne dane pogodowe, prognozę na kolejne dni, czy nawet tygodnie.

Yahoo! Weather dostępny jest także w formie aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Niestety kolejny raz jesteśmy świadkami pomijania smartfonów z systemem Windows Phone.

AccuWeather

AccuWeather

Kolejny duży zagraniczny serwis pogodowy, którego jakość prognoz stoi na wysokim poziomie. Serwis ten jako pierwszy wprowadził do raportów wartość temperatury odczuwalnej – obliczanej na podstawie prędkości wiatru, wilgotności powietrza, zachmurzenia i stopnia nasłonecznienia. Od niedawna portal jest także dostępny w języku polskim. Użytkownicy mogą tutaj znaleźć zarówno aktualne dane pogodowe, prognozę na kilka następnych dni, czy też prognozę długoterminową – na kolejne 45 dni. Ciekawie prezentuje się również opcja widoku zdjęć satelitarnych, na których pokazane jest zachmurzenie.

AccuWeather dostępny jest także jako bardzo dobrze prezentująca się aplikacja na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS lub Windows Phone.

Foreca

Foreca

Zagraniczny serwis pogodowy polecany przez polskich użytkowników. Bardzo prosta szata graficzna sprawia, że nawet nowi użytkownicy bez problemu się tu odnajdą. Według wielu opinii prognozy do 5 dni sprawdzają się niemal w 100%. W serwisie możemy sprawdzić prognozę maksymalnie dla 10 kolejnych dni.

Dzięki specjalnej aplikacji, z portalu korzystać mogą także użytkownicy urządzeń mobilnych z systemami Android, iOS oraz Windows Phone.

WeatherBug

WeatherBug

Ostatni w naszym zestawieniu serwis zagraniczny. Może nie posiada on tak przyjemnej dla oka szaty graficznej jak wcześniejsze serwisy, jednak cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Dodatkowo uważany jest za jeden z najlepszych tego typu serwisów. Niestety nie wszystkie funkcje są dostępne dla mieszkańców Europy. Użytkownicy mogą tutaj znaleźć zarówno aktualne dane pogodowe, jak i bardzo dokładną prognozę pogody na najbliższe siedem dni.

Aplikacja WeatherBug dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS, Windows Phone, czy nawet Symbian.

Meteo.pl

Meteo.pl

Polski serwis pogodowy powstały dzięki współpracy Uniwersytetu Warszawskiego z ICM (Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego). Na uwagę, z pewnością zasługuje codziennie aktualizowany komentarz synoptyka, który sugeruje czego możemy się spodziewać. Pogoda prognozowana jest maksymalnie na 84h (3,5 doby). W odróżnieniu od pozostałych serwisów pogodowych wymaga od użytkowników umiejętności czytania meteorogramów – szczegółowych danych pogodowych w formie wykresów.

W chwili obecnej serwis posiada swoją aplikację wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem Android. Dodatkowo należy zaznaczyć, że jest ona dopiero w fazie beta testów, więc mogą wystąpić pewne błędy.

Pogodynka

pogodynka

Według polskich internautów jest jednym z najlepszych serwisów pogodowych na lato. Do podobnego wniosku możemy dość sami przechodząc do strony internetowej www.pogodynka.pl . Użytkownicy mają tutaj dostęp do szczegółowych map informujących o opadach, burzach, czy też alarmowych ostrzeżeniach pogodowych (gradobicia, silny wiatr). Pogoda prognozowana jest maksymalnie na sześć kolejnych dni.

Serwis pogodynka dostępny jest także w formie aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Niestety podobnie jak w przypadku Yahoo! Weather i kilku innych aplikacji system Windows Phone znowu został pominięty.