Drukuj

Najlepsze aplikacje fitness na smartfony

A A A

Najlepsze aplikacje fitness na smartfony

Zbliżający się sezon letni zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych aplikacji fitness na smartfony.

Krzysztof Smosma | 29 2014

Endomondo

Pisząc o aplikacjach fitness nie sposób przejść obojętnie obok Endomondo – najczęściej pobieranej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych tego typu programów, który bez problemu wyliczy ilość kalorii spalonych podczas biegu, ćwiczeń na siłowni, czy przejażdżki rowerowej. Dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej (podstawowej) i płatnej (rozszerzonej - Pro). Endomondo Pro umożliwia skorzystanie z dodatkowych trybów treningu, między innymi „Pokonaj siebie”, a także przeglądanie wykresów ze statystykami. Obie wersje umożliwiają rejestrowanie prędkości i przebiegu trasy, ilości spalanych kalorii oraz czasu treningu. Dodatkowo aplikacja będzie podawać głosowo statystyki treningu po pokonaniu określonej odległości. W pełni wspiera pulsometry Polar Wearlink® oraz Zephyr. Endomondo w znacznym stopniu pozwala spersonalizować ekran użytkownika, dzięki czemu wyświetlane mogą być tylko te informacje, których użytkownik potrzebuje w danej chwili. Po ukończeniu treningu Endomondo automatycznie zaznacza na mapie trasę, którą dany użytkownik przebył. Wynikami każdego treningu można dzielić się ze znajomymi między innymi publikując je na Facebooku. Lista dodatkowych ustawień jest bardzo długa, dzięki czemu będziemy mogli skonfigurować aplikację według indywidualnych potrzeb.

Endomondo

Endomondo - mapa

 

Runkeeper

Runkeeper to nieco mniej rozbudowana, w porównaniu do omawianego wcześniej Endomondo, aplikacja dla sportowców. Pozwala na kontrolę szczegółowych statystyk dotyczących każdego biegu, informuje o specjalnych osiągnięciach (np. pobicie rekordu na danej trasie). Dodatkowo aplikacja współpracuje z największymi serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Twitter.

Runkeeper

 

Hardfox

Ponieważ Windows Phone staje się coraz bardziej popularny, producenci starają się by ich aplikacja była dostępna również na urządzenia z systemem Microsoftu na pokładzie. Dobrym przykładem jest firma Hardfox, która stworzyła kilka aplikacji treningowej (jedna aplikacja – jeden rodzaj treningu). Obecnie w sklepie Google Play dostępne są cztery aplikacje:

 • HardFox Tabata – szybki i intensywny trening
 • HardFox FitnessPack – tak zwana szóstka Weidera przygotowana przez zespół Harfox
 • HardFox FatBurnerAbs – aplikacja, której program treningowy skupia się głównie na spalaniu tłuszczu
 • HardFox SixPack – program treningowy, dzięki któremu użytkownik w stosunkowo krótkim czasie może osiągnąć oczekiwany efekt „sześciopaka”
 • HardFox SportTracker – będący swego rodzaju odpowiednikiem Endomondo

i nieco mniej popularne:

 • HardFox Ski
 • HardFox Snowboard
 • HardFox FitSquats
 • HardFox 100PushUps
 • HardFox Lite
 • Hardfox

Hardfox

Zombies, Run!

Zombies, Run! to nietypowa produkcja, która łączy w sobie elementy aplikacji treningowej oraz gry. Osoba, która zainstaluje ten program, co pewien czas będzie otrzymywać informacje o kolejnych misjach do wykonania. Polegają one między innymi na dobiegnięciu do wyznaczonego miejsca w określonym czasie. Dodatkową motywacją podczas treningu może być moment, w którym zaczynamy słyszeć goniącą nas grupę zombie. Sposób działania aplikacji najlepiej prezentuje poniższy film.

 

Runtastic

Runtastic to podobnie jak HardFox organizacja, która zamiast jednego programu do wszystkich rodzajów treningów, wydała kilka aplikacji – każda do innego typu treningu. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mają do dyspozycji aplikacje wspomagające nas w bieganiu, kolarstwie górskim, kolarstwie szosowym i wielu innych dyscyplinach. Niemalże wszystkie z nich są dostępne w wersji darmowej i płatnej (Pro) – wzbogaconej o szereg udogodnień.

 

Garmin Fit

Garmin Fit to aplikacja treningowa stworzona przez osoby odpowiedzialne za jeden z najbardziej rozpoznawanych systemów nawigacji. Program pozwala na dobór idealnej listy utworów do danego zestawu ćwiczeń, a po zakończonym treningu automatycznie wyśle statystyki do programu Garmin Connect. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami, gdyż Garmin Connect współpracuje z takimi serwisami jak Tweeter czy Facebook.

Garmin Fit

Zobacz również: