Drukuj

Najciekawsze funkcje w telewizorach Smart TV

A A A

Najciekawsze funkcje w telewizorach Smart TV

Telewizory Smart TV to urządzenia łączące w sobie funkcje typowych odbiorników i smartfonów.

Krzysztof Smosma | 17 października 2013

Dzięki stałemu dostępowi do Internetu, możliwości instalacji aplikacji oraz korzystania z usług VoD telewizory Smart TV mają szansę stać się prawdziwym domowym centrum rozrywki.

Samsung Smart TV

Samsung jako jeden z najbardziej rozpoznawanych producentów smartfonów i tabletów odnosi sukces również na rynku "inteligentnych telewizorów".

Najnowsze urządzenia Smart TV firmy Samsung wyposażone są między innymi w następujące funkcje:

S Recommendation, dzięki której urządzenie będzie w stanie podpowiedzieć użytkownikowi film lub program, który powinien przypaść mu do gustu. Rekomendacje programów wyświetlane są zaraz po włączeniu TV.

Smart HUB to miejsce, w którym można sprawdzić co w danej chwili poleca nam funkcja S Recommendation, przeglądać pliki z innych urządzeń w ramach AllShare, dzielić się wrażeniami na Facebooku i Twitterze, prowadzić wideorozmowy oraz pobierać aplikacje z Samsung Apps.

Smart Interaction - funkcja pozwalająca w prosty sposób korzystać z telewizora za pomocą gestów, czy też komend głosowych. Smart Interaction posiada także rozbudowany algorytm rozpoznawania twarzy, dzięki czemu możliwe jest logowanie do Smart HUB bez podawania jakiegokolwiek hasła.

Ciekawym akcesorium dla telewizorów Smart TV firmy Samsung jest tak zwany Evolution Kit, który unowocześni zarówno hardware jak i software telewizorów Samsung Smart TV (serie 7, 8 i 9 z roku 2012 i 2013).

Samsung Evolution Kit

LG Smart TV

Podobnie jak w przypadku telewizorów Samsung z serii Smart TV, LG wyposaża swoje produkty w równie ciekawe funkcje:

Smart Share - funkcja implementowana w nowych telewizorach LG Smart TV pozwalająca na wygodny transfer treści multimedialnych (zdjęcia, muzyka i filmy) między urządzeniami.

Web Browser - przeglądarka internetowa, która umożliwia przeglądanie stron internetowych tak jak na komputerze.

LG Apps - Internetowy sklep z aplikacjami, będący swego rodzaju odpowiednikiem Samsung Apps.

LG Application Store

Wyszukiwanie głosowe - podobnie jak w przypadku "inteligentnych telewizorów" firmy Samsung, urządzenia LG z serii Smart TV posiadają funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki temu możliwa jest obsługa telewizora za pomocą komend głosowych.

LG Magic Remote - pilot o wysokiej funkcjonalności. Posiada on wbudowany mikrofon, dzięki któremu telewizor jest w stanie "usłyszeć" wydawane komendy głosowe. Został wyposażony także w rolkę - przypominającą działaniem myszkę. Najciekawiej prezentuje się jednak możliwość używania pilota jako urządzenia wskazującego.

Philips Smart TV

Najciekawsze urządzenia Smart TV firmy Philips:

Polecane filmy i wyszukiwarka - element interfejsu, który sposobem działania w znacznym stopniu przypomina S Recommendation - znany z urządzeń firmy Samsung. Dodatkowo pasek wyszukiwania w prosty i szybki sposób pozwala na odnalezienie ulubionych filmów i aplikacji.

Net TV App - zbiór aplikacji, które można zainstalować na urządzeniu Smart TV firmy Philips.

Smart TV Cloud - pozwala na przechowywanie i przeglądanie plików multimedialnych (filmy, muzyka i obrazy) w chmurze.

MyRemote - aplikacja pozwalająca na wykorzystanie urządzeń z systemami Android i iOS do obsługi telewizora.

Philips Multiroom - funkcja pozwalająca na udostępnianie telewizji cyfrowej innym odbiornikom Philips obsługującym tę technologię.

Panasonic Smart VIERA

VIERA Remote App - aplikacja pozwalająca na strumieniowe przesyłanie zdjęć, filmów i muzyki bezpośrednio ze smartfona na ekran telewizora. Umożliwia także zdalne sterowanie poszczególnymi funkcjami telewizora za pomocą smartfona lub tabletu.

Przeglądarka internetowa - aplikacja standardowo zainstalowana w pamięci telewizora, pozwalająca na surfowanie po sieci. Przeglądarka obsługuje zakładki, dzięki czemu przeglądanie stron internetowych jest niemal tak wygodne jak na komputerze stacjonarnym.

VIERA Touch Pad Controller - to wyjątkowy pilot posiadający wbudowaną płytkę dotykową (touch pad). Ułatwia on w znacznym stopniu przeglądanie stron internetowych i poruszanie się po menu telewizora.

Nowe telewizory Panasonic z serii Smart VIERA, posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe połączenie z Internetem. Możliwe jest nagrywanie materiału wideo na zewnętrzną pamięć, a także "zatrzymywanie” i „przewijanie” (funkcja Time Shift) transmisji na żywo - po wciśnięciu przycisku pauzy.

Sharp Smart TV

Sharp Smart Central - zbiór aplikacji (Facebook, Youtube, Flickr itp.) zapewniający dodatkową rozrywkę.

Remote Control App - Aplikacja na urządzenia z systemem Android oraz iOS, pozwalająca za ich pomocą kontrolować telewizor.

Beam - funkcja pozwalająca na strumieniowe przesyłanie zdjęć, filmów i muzyki ze smartfona czy tabletu na ekran telewizora.

Remote Software Update - automatyczna aktualizacja bez potrzeby ręcznego pobierania i instalowania.

Wallpaper mode - Funkcja ta powala na wyświetlanie dowolnego obrazu w trybie ekstremalnie niskiego zużycia energii - telewizor pełni wtedy funkcję elektronicznej ramki.

Sony

One-Touch mirroring - Piloty dołączane do nowych telewizorów Sony Smart TV, pozwalają na łatwe przesyłanie zdjęć z tabletów i smartfonów wyposażonych w moduł NFC na ekran telewizora - wystarczy tylko zbliżyć smartfon do pilota.

TV Side View - Aplikacja na urządzenia z systemem Android lub iOS, która pozwala na bezproblemową obsługę telewizora. Dodatkowo ułatwia dostęp do informacji na temat aktualnie oglądanego filmu.

Sony Entertainment Network - łatwy dostęp do obrazów, filmów i muzyki z Internetu.

Nowe telewizory Sony z serii Smart TV, posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe połączenie z Internetem.

Zobacz jak oglądać telewizję na smartfonie klikając TUTAJ.