Drukuj

Jak wywołać zdjęcia z wakacji?

A A A

Jak wywołać zdjęcia z wakacji?

Upowszechnienie aparatów fotograficznych w smartfonach, pozytywnie wpłynęło na ilość wykonywanych zdjęć, dlatego przywozimy z wakacji coraz więcej cyfrowych pamiątek.

09 2013

Fotojoker

Fotojoker

Jeden z największych polskich portali umożliwiających drukowanie cyfrowych zdjęć. Osoba składająca zamówienie może wybrać spośród wielu dostępnych rozmiarów odbitek oraz rodzajów papieru. Dodatkowo zamówienia można składać również na fotoplakaty, plakaty na szkle akrylowym, fotokalendarze, akcesoria z nadrukiem, czy też fotoobrazy na płótnie. Bardzo ciekawie prezentuje się także tak zwana fotoksiażka, którą zaprojektować może sam zleceniodawca korzystając ze specjalnej aplikacji – CEWE Fotoświat 5.0. Na uwagę zasługuje możliwość dodania filmu do fotoksiążki. Wystarczy wybrany film załadować do programu CEWE Fotoświat, a następnie wygenerowany kod QR umieścić na wybranej stronie książki. Po wszystkim kod można zeskanować za pomocą smartfonu lub tabletu wyposażonego w aplikację do odczytywania kodów QR.

Zamówione produkty można odebrać na dwa sposoby. Pierwszym jest odbiór w jednym z wielu dostępnych punktów Fotojoker – koszt dostarczenia paczki odbitek do wybranego salonu wynosi 4,99 zł. Alternatywnym rozwiązaniem jest wysyłka pocztą pod wskazany adres, gdzie koszt niezależnie od ilości zamawianych odbitek wynosi 12 zł

 

Empikfoto.pl

empikfoto

Kolejny bardzo duży portal zajmujący się drukowaniem cyfrowych zdjęć. Podobnie jak w przypadku portalu fotojoker, użytkownik ma możliwość zamówienia odbitki w jednym z wielu dostępnych rozmiarów, czy rodzaju papieru. Oprócz zwykłych odbitek w serwisie zamówić można także plakaty, fotoksiążki, fotokalendarze, akcesoria z nadrukiem (kubki, maskotki, puzzle, koszulki i wiele innych).

Zamówione produkty można odebrać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest odbiór osobisty w jednym z krajowych salonów empik – dostarczenie odbitek do wybranego salonu jest bezpłatne. Inną opcją jest dostarczenie przesyłki pocztą pod wskazany adres – koszt transportu wynosi w tym przypadku 12 zł. Ostatnią możliwością jest transport kurierem. Co ciekawe rozwiązanie to jest tańsze od przesyłki pocztowej – 11 zł dla zamówienia poniżej 100 zł oraz 0 zł dla zamówienia powyżej 200 zł.

 

Foto4u

Foto4u

Portal, który mimo tego, że nie posiada tak rozbudowanej oferty jak w przypadku konkurencji, wciąż przyciąga wielu użytkowników. W tym serwisie każda zarejestrowana osoba może zamówić odbitki zdjęć w jednym z wielu formatów oraz jednym z dwóch rodzajów papieru. Oprócz tego w ofercie znajdują się także kalendarze oraz gadżety z nadrukiem (plany lekcji, tekstylia, puzzle, kubki i wiele innych).

Również w Foto4u przesyłki odbierać można na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest odbiór osobisty w jednym z salonów – koszt 6,98 zł. Innym sposobem jest wysyłka pocztą – przesyłka priorytetowa 11,98 zł, przesyłka pobraniowa 15,50 zł. Ostatnim sposobem jest przesyłka kurierska, której koszty wynoszą odpowiednio 14,98 zł oraz 18,98 zł przy płatności z góry i przy odbiorze. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż przy zamówieniach powyżej 300zł transport kurierem jest darmowy.

 

Inter-foto

Inter-foto

Serwis ten oferuje druk odbitek w wielu formatach i różnych rodzajach papieru. Aby złożyć jakiekolwiek zamówienie należy mieć zainstalowaną specjalną aplikację. Podobnie jak pozostałe duże portale tego typu, także tutaj użytkownik ma możliwość zamówienia zdjęcia na płótnie, koszulce, kubku, porcelanie i wielu innych. Portal ten prowadzi również serwis sprzętu fotograficznego.

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych serwisów również Inter-foto oferuje swoim klientom odbiór zamawianych produktów w wybranym salonie – koszt 0 zł. Jeżeli chodzi zaś o przesyłki, to ich cena różni się w zależności od wagi zamawianych towarów, sposobu dostawy oraz metody płatności (od 9,90 zł do 33 zł).

 

Vertis.pl

Vertis.pl

Kolejny serwis posiadający bardzo pokaźną ofertę. Użytkownicy oprócz odbitek (dostępne wiele formatów oraz rodzaju papieru), mogą złożyć zamówienie na wydruk wielkoformatowy na papierze półmatowym i błyszczącym (240g/mkw, lub 260g/mkw), a nawet na płótnie naciągniętym na blejtram. Można również składać zamówienie na gadżety z nadrukiem (koszulki, kubki, puzzle i wiele innych).

Serwis Vertis posiada jeden z najbardziej rozbudowanych cenników. Cena dostawy do jednego z (dwóch) salonów wynosi 0zł. Jeżeli zaś chodzi o dostawę do domu to tutaj ceny zależne są zarówno od zamawianego produktu, sposobu dostawy, oraz sposobu płatności (od 0 do 33zł).

 

Foto.fujifilm.pl

Foto.fujfilm.pl

Portal posiadający jedną z najbogatszych ofert. Użytkownik może zamówić odbitki swoich zdjęć w wielu formatach oraz na wielu różnych rodzajach papieru. Ciekawostką są tutaj odbitki 3D, które mają zapewniać efekt trójwymiarowego obrazu bez jakichkolwiek okularów. Podobnie, jak w przypadku innych serwisów, także tutaj użytkownicy mogą zamówić fotoalbum, fotoksiążkę, fotopamiętnik, plakaty, obrazy, czy też gadżety.

W przypadku tego serwisu cennik przesyłek nie jest zbytnio rozbudowany. Nie uświadczymy tutaj również promocji, w której przy zamówieniu powyżej pewnej kwoty przesyłka będzie darmowa. Jeżeli gdzieś niedaleko znajduje się jeden z salonów fujifilm, możesz zdecydować się na odbiór zamówienia właśnie tam. Koszt transportu na wskazany adres jest zależny od rodzaju przesyłki oraz sposobu płatności (od 6,50 zł do 18,00 zł)

 

Fotocyfra

Fotocyfra

Ostatni w naszym zestawieniu portal, posiadający w swojej ofercie poza zwykłymi odbitkami: (dostępne wiele formatów oraz rodzajów papieru) kalendarze (dostępne wiele darmowych wzorów, które ułatwiają projektowanie), fotoplakaty, koszulki, kubki, puzzle czy też podkładki pod mysz. Aby złożyć zamówienie należy pobrać specjalną aplikację oraz posiadać konto.

Podobnie jak w przypadku serwisu Vertis, także tutaj liczba salonów, w których możemy odebrać zamawiane produkty nie jest zbyt wielka.