Drukuj

Jak wybrać smartwatch dla dziecka?

A A A

Jak wybrać smartwatch dla dziecka?

Chociaż rozwijająca się technologia skierowana jest przede wszystkim do dorosłych i młodzieży, to pojawiają się też produkty dedykowane dzieciom. Nic dziwnego – te ostatnie coraz częściej grają na smartfonach lub tabletach.

01 października 2017

Nie inaczej ma się kwestia smartwatcha, czyli inteligentnego zegarka, łączącego w sobie cechy wymienionego urządzenia ze smartfonem. Na rynku pojawiły się modele stworzone z myślą o dzieciach. Charakteryzują się one atrakcyjnym dizajnem, żywymi kolorami i prostotą użytkowania, a często również dużym wyświetlaczem, jak np. w Garett Kids2. Dodatkowo są wytrzymałe, zaś noszenie ich jest wygodne – zostały bowiem odpowiednio wyprofilowane, by pasowały na nadgarstek małej ręki.

Wiele z dostępnych na rynku modeli pozwala osobie dorosłej zdefiniować 5-10 numerów, dzięki którym dziecko będzie mogło skontaktować się z najbliższymi lub przesłać im powiadomienie, by to oni do niego oddzwonili.

Bezpieczeństwo dziecka

Smartwatch dla dzieci pozwala zlokalizować miejsce przebywania naszej pociechy, a pomaga w tym odpowiednia aplikacja lub GPS. Wiele modeli posiada funkcję zdefiniowania bezpiecznych stref i w momencie przekroczenia ich przez dziecko rodzic zostanie o tym powiadomiony. Funkcja ta ma jeszcze jedną zaletę – dzięki niej będzie można namierzyć zgubione lub skradzione urządzenie. To jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Smartwatch z przyciskiem SOS

Gdy dziecko poczuje się zagrożone, będzie mogło powiadomić bliskich za pomocą odpowiedniego przycisku SOS lub przez wciśnięcie dowolnego przycisku na tarczy i przytrzymanie go przez kilka sekund. Jeśli smartwatch nie będzie w stanie połączyć się z pierwszym numerem na liście zdefiniowanych, będzie próbował łączyć się z kolejnymi osobami.

Decydując się na zakup smartwatcha dla dziecka, warto również zwrócić uwagę, czy dzięki wbudowanemu mikrofonowi może ono nagrywać to, co dzieje się w jego otoczeniu. Może być on przydatny wtedy, gdy trzeba będzie ustalić wersję wydarzenia. W części smartwatchy nagrywanie uruchamia się, gdy urządzenie nie może połączyć się z pierwszym dedykowanym numerem na liście.

Dodatkowe funkcje dla dzieci i pojemność baterii smartwatcha

Wybierając konkretny model smartwatcha, trzeba patrzeć także na dodatkowe funkcje, w jakie został on wyposażony. Może np. monitorować poziom aktywności fizycznej dziecka i sprawdzać jakość jego snu. Kluczowa jest też pojemność baterii – im jest większa, tym dłuższa jest żywotność urządzenia po jego naładowaniu.

Zakup smartwatcha dla dziecka z jednej strony pomoże mu w byciu na bieżąco z nowinkami technologicznymi, z drugiej nieco uspokoi rodziców, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo pociechy i wiedzieć, jak spędza ona czas. Urządzenie nie może jednak zastąpić realnej obecności dorosłego w życiu małego człowieka.