Drukuj

Jak schudnąć przy pomocy zegarka?

A A A

Jak schudnąć przy pomocy zegarka?

Smartwatche mają wiele funkcji, które mogą pomóc w planowaniu i realizacji codziennych zadań, również tych związanych ze sportem. Osobną grupą są zegarki dla aktywnych, dedykowane przede wszystkim osobom chcącym obniżyć swoją wagę.

27 2017

Osiągnięcie i utrzymanie idealnej wagi czasami nastręcza sporo trudności. Nie jest łatwo zaplanować swoją aktywność, a jeszcze trudniej jest systematycznie ćwiczyć. Dla leniuchów ­­– ale i dla wytrawnych sportowców – polecane są zegarki, które nie tylko pokazują aktualną godzinę, ale mają też szereg funkcji pomagających schudnąć.

Jeśli chcesz schudnąć, każda aktywność jest dobra

Ruch jest wskazany pod każdą postacią, ale są takie jego formy, które dla jednych będą bardziej, a dla innych mniej przydatne. Niektóre sportowe smartwatche na podstawie zbieranych od użytkownika informacji mogą sugerować ćwiczenia, które pozwolą na najbardziej efektywne osiągnięcie wybranego celu sportowego, jak np. redukcja wagi. Producenci większości zegarków udostępniają dedykowane aplikacje na telefon, np. urządzenia Samsunga współpracują z programem S Health, a zegarki Suunto można zintegrować z aplikacją Suunto Movescount. Oprogramowanie zbiera dane z zegarka i pozwala na ich efektywne wykorzystanie – aplikacja może zaproponować plany treningowe dopasowane do dotychczasowych rezultatów.

Plan treningowy

Co więcej – zegarek monitoruje zaplanowaną aktywność i wysyła alerty, jeśli nie dotrzymujemy danych sobie obietnic. Jest niczym wirtualny trener, prowadzący nas krok po kroku przez kolejne etapy treningu. Wbudowany GPS pomaga wytyczyć trasę do biegania, a urządzenie do monitorowania pracy serca dba o bezpieczeństwo podczas treningów.

Ciekawą funkcją jest krokomierz, który zawiadamia nas, ile kroków zrobiliśmy i ile jeszcze przed nami. Taki motywator pomaga ruszyć się w sytuacjach, w których zwykle nie podnieślibyśmy się z krzesła czy kanapy (chyba że po to, aby przejść do samochodu i znowu usiąść). Za mała liczba kroków jest odnotowywana sygnałem, który mobilizuje użytkownika smartwatcha do tego, aby np. pójść na piechotę na pocztę albo wejść do sąsiadki po schodach, zamiast wjeżdżać piętro czy dwa na górę.

Aby schudnąć licz kalorie z pomocnikiem

Nie mniej od aktywności fizycznej ważna jest też dieta. Zegarki sportowe pokażą nam, jak wiele kalorii spalamy podczas treningu, a także w ciągu całego dnia. Urządzenie poda nam te informacje, jeśli dostarczymy mu wiadomości o sobie – zegarek będzie chciał poznać nasz wiek, wagę i ewentualne choroby. Na podstawie tych materiałów smartwatch generuje specjalne raporty, które pozwalają przejrzeć sposób odżywiania się i określić, co koniecznie trzeba w nim zmienić, aby dojść do odpowiedniej wagi.

Zegarki sportowe to niezastąpiony przyjaciel w czasem zdawałoby się nierównej bitwie o schudnięcie.