Drukuj

Jak pływać z zegarkiem sportowym?

A A A

Jak pływać z zegarkiem sportowym?

Wodoodporny stoper to przydatny gadżet dla osób, które uwielbiają pływać bądź praktykują ten sport zawodowo. Zwłaszcza że dostępne na rynku modele nie tylko mierzą czas, jaki spędzamy w wodzie, ale są wyposażone w szereg innych przydatnych funkcji.

26 2017

Funkcje współczesnych modeli zegarów do pływania daleko wybiegają poza zwykłe mierzenie czasu, oferując takie opcje jak liczenie basenowych okrążeń czy zintegrowanie z aplikacjami treningowymi. Dzięki tym dodatkom wodoodporny gadżet może pomóc nam rozwinąć formę i polepszyć osiągi. Przyjrzyjmy się więc, jakie najciekawsze zegarki wodne oferują nam producenci.

Stoper to nie wszystko

Stoper to tylko jedna z kilku przydatnych funkcji, w jakie zostały wyposażone sportowe zegarki. Wiele współczesnych modeli ma wbudowany żyroskop, dzięki któremu można wymierzyć liczbę ruchów, jakie wykonaliśmy w danym czasie. Co więcej, zegarki sportowe potrafią również określić zmianę kierunku, w jakim płyniemy, a co za tym idzie — policzyć nasze okrążenia. Tę funkcję doceni zapewne każdy, kto podczas wodnego treningu wpadł w swoisty pływacki trans i pogubił się w liczeniu przebytych basenów.

Monitorowanie prędkości i liczby ruchów

Perfekcjonistów powinny szczególnie zainteresować te zegarki, które monitorują prędkość i liczbę ruchów wykonanych w ciągu wszystkich okrążeń w danej sesji treningowej. Dzięki tej opcji możemy jasno określić obszary, nad którymi musimy popracować i dostosować do nich nasz plan treningowy. Niektóre zegarki współpracują ze specjalnie przystosowanymi do nich aplikacjami. Programy te śledzą sportowe poczynania użytkowników i tworzą swoistą bazę danych gromadzącą wyniki i osiągi.

Na otwartych wodach - jak pływać z zegarkiem sportowym?

Jak dotąd omawialiśmy funkcje przydatne przede wszystkim podczas pływania na zamkniętym basenie, takie jak mierzenie basenowych okrążeń. Jednak, co zrobić w sytuacji, gdy preferujemy pływanie na otwartych wodach bądź chcemy podciągnąć formę podczas nadmorskiego pobytu na wakacjach? Tu z pomocą przychodzą nam sportowe zegarki wyposażone w funkcje GPS, dzięki której możemy prześledzić długość naszej trasy. To przydatna funkcja, która jednak cechuje się większym zużyciem baterii. Warto wziąć to pod uwagę, szykując się do zakupu.

Nowoczesny zegarek sportowy do pływania to przydatny gadżet, dzięki któremu możemy śledzić nasze osiągi i poprawiać sportowe wyniki. Zanim zdecydujemy się na jego kupno, zwróćmy uwagę na liczbę przydatnych funkcji jakie posiada, wśród których mogą znaleźć się takie opcje jak:

  • żyroskop mierzący liczbę przebytych basenów czy wykonanych ruchów rękami
  • GPS, który prześledzi trasę treningu w jeziorze bądź morz