Drukuj

Jak mogę zgłosić coś nieodpowiedniego i nieprzyjaznego właścicielom stron internetowych?

A A A

Jak mogę zgłosić coś nieodpowiedniego i nieprzyjaznego właścicielom stron internetowych?

Na każdym forum i w każdym serwisie, który umożliwia użytkownikom (zarejestrowanym i anonimowym) komentowanie treści, pozostawianie informacji czy tworzenie własnych opisów, zdarzają się osoby, które nie przestrzegają netykiety, są wulgarne, spamują treściami nieodpowiednimi, czy reklamami.

01 grudnia 2012

Za edycję lub kasowanie takich wpisów odpowiadają właściciele serwisów, lub zatrudnieni przez nich moderatorzy. Zazwyczaj przeglądają oni tego typu wpisy, lecz w większych mediach, gdzie liczba użytkowników liczona jest w tysiącach, a każdy co dzień wpisuje kilka mniejszych lub większych komentarzy dokładne czytanie treści jest niemożliwe. O ile słowa kluczowe, powszechnie uznane za obraźliwe można wychwycić za pomocą specjalnych programów skanujących wpisy, to pewnych zachowań, dręczenia, wyśmiewania, szydzenia z innych użytkowników nie da się wykryć za pomocą skryptów.

W takich przypadkach nieocenione jest zaangażowanie współużytkowników serwisów i forów, którzy zazwyczaj mają możliwość oceniania wypowiedzi, a także bezpośredniego zgłaszania naruszenia zasad administratorom i moderatorom. Zazwyczaj adresy ich kont e-mail podane są w tak zwanej stopce redakcyjnej lub przy wątkach w forach, lub komentarzach przy artykułach są także stosowne linki do formularza, który po wypełnieniu trafi do odpowiednich osób. Warto także podać namiar do siebie (adres e-mail, ksywkę z forum, czy kontakt w komunikatorze internetowym) by administrator w razie czego mógł skontaktować się ze zgłaszającym.

 

W portalu benchmark.pl przy artykułach i newsach są odpowiednie linki - „zgłoś naruszenie netykiety lub złe zachowanie”.

Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie można zgłosić problem, nie tylko dotyczący złamania zasad, ale także błędy na stronie, problemy z działaniem serwisu, sugestie dotyczące rozwoju i wszelkie inne sprawy dotyczące portalu.

Dzięki współpracy z serwisem masz szansę poprawić jego działanie i przyczynić się do tworzenia kulturalnej społeczności i trzymania poziomu wypowiedzi na forum i w komentarzach.