Drukuj

Gadżety podłączane do portu USB

A A A

Gadżety podłączane do portu USB

W sklepach z akcesoriami komputerowymi znajdziemy coraz ciekawsze gadżety podłączane do portu USB komputera.

Krzysztof Smosma | 02 2013

Nie od dziś wiadomo, że porty USB nie służą jedynie do podłączenia urządzeń takich jak klawiatura czy myszka. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze gadżety które możemy podpiąć do portu USB naszego komputera.

Wentylatory USB

W upalne letnie dni warto zaopatrzyć się w wentylator, który zdecydowanie poprawi komfort pracy przed komputerem. Wentylatory podłączane do portu USB często posiadają giętkie ramię pozwalające na optymalne umieszczenie urządzenia.

wentylator USB

Mini odkurzacz

Prawdziwi maniacy czystości, lub osoby którym często zdarza się jeść przy klawiaturze powinni się zaopatrzyć w mini odkurzacz, który pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń.

Mini odkurzacz

Lampka USB

Tego typu lampki kupowane są najchętniej przez użytkowników laptopów bez podświetlanej klawiatury. Najczęściej spotykane na rynku są lampki z giętkim ramieniem, gdyż zapewniają swego rodzaju swobodę w umiejscowieniu urządzenia.

Lampka USB

Mini niszczarka

W sprzedaży dostępne są także dość nietypowe mini niszczarki, które zasilane są wyłącznie z portu USB. Zazwyczaj mogą ciąć tylko jedną kartkę na raz, co nie jest imponującym wynikiem.

Mini niszczarka

Zegarek

Bez trudu można także znaleźć specyficzne zegarki podłączane do portu USB. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli, oprócz wyświetlania godziny pełnią funkcję budzika, kalendarza czy nawet huba USB.

Zewnętrzne napędy FDD (stacje dyskietek)

W nowych komputerach na próżno szukać napędu FDD. Niekiedy podłączenie starego napędu FDD nie jest nawet możliwe, gdyż producenci płyt w większości przypadków zrezygnowali z odpowiednich gniazd.

 Zewnetrzny napęd FDD

Co zrobić jeśli chcielibyśmy przejrzeć zawartość pamiątkowych dyskietek? Otóż wystarczy kupić zewnętrzny napęd FDD podłączany do portu USB.

Dyskotekowa kula

Osoby, które uwielbiają dyskotekowe światła, czy też chcą urządzić mini dyskotekę w domu, mogą nabyć dyskotekową kulę podłączaną do portu USB

Kula dyskotekowa

Podgrzewacz do kawy/herbaty

Jeżeli często zdarza Ci się, że zanim skończysz pić kawę czy herbatę stają się one zimne. Możesz kupić podkładkę na USB, która podgrzeje ciecz w kubku. Bardziej zaawansowane modele posiadają wyświetlacz, na którym pokazują aktualną godzinę czy temperaturę cieczy w kubku.

Podgrzewacz USB do kawy

Wyrzutnia rakiet

W biurze kiedy dopada Cię nuda, możesz urządzić sobie ze znajomymi mini-wojnę odstrzeliwując się wzajemnie plastikowymi pociskami. Same Wyrzutnie rakiet podłączane są do portu USB. Steruje się nimi za pomocą komputera. 

Wyrzutnia rakiet