Drukuj

Czy przez internet mogę znaleźć partnera lub przyjaciół?

A A A

Czy przez internet mogę znaleźć partnera lub przyjaciół?

Internet jest medium, dzięki któremu każdy może znaleźć mnóstwo informacji. Może czytać, oglądać i słuchać treści dostępnych na wielu witrynach i za pomocą wielu usług. Może także komunikować się z innymi użytkownikami za pomocą komunikatorów, forów internetowych, grup dyskusyjnych. Może tak, jak w realnym życiu poznawać ludzi i zaprzyjaźniać się, a nawet trafić na osobę, która docelowo może stać się partnerem na całe życie.

01 grudnia 2012

Jak poznać kogoś wartościowego przez internet? Sposobów jest bardzo wiele. Postaramy się przybliżyć najpopularniejsze formy, lecz tematu nie wyczerpiemy, bo sposobów i miejsc jest tak wiele, jak obszerny jest internet – globalna wioska.

Znajomych i przyjaciół najlepiej szukać na forach czy portalach, gdzie znajdują się treści, którymi interesuje się poszukujący. Jeśli lubi fotografię artystyczną, szydełkowanie, budowę modeli statków czy ma inne ciekawe hobby, to na 100% znajdzie grupę ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Portale tego typu mają zazwyczaj prężnie działające fora dyskusyjne, gdzie użytkownicy wymieniają się spostrzeżeniami, prezentują swoje prace i poglądy. Niejednokrotnie użytkownicy forów organizują spotkania poza wirtualną rzeczywistością – są to zazwyczaj spotkania w restauracjach, pubach, lub wspólne wycieczki i podróże. Na takich spotkaniach można porozmawiać z przyjaciółmi w cztery oczy, jak i w większych grupach, to pozwala zacieśniać więzy i poznawać się lepiej.

Wiele ciekawych ludzi można poznać dzięki rejestracji się na portalach społecznościowych takich jak choćby Nasza Klasa, Facebook, GoldenLine czy im podobnych. W wielu z nich dostępne są otwarte, jak i zamknięte grupy użytkowników, których podobnie jak w przypadku forów, łączą wspólne pasje lub tematy do dyskusji. Dzięki temu, że każdy użytkownik ma zazwyczaj wielu przyjaciół, którzy także komentują nasze wpisy, możemy poznać wiele ciekawych poglądów na interesujące nas tematy, a to sprawia, że organizowane są spotkania tych ciekawych ludzi także w świecie realnym.

 

Coraz intensywniejsze życie i pochłaniająca praca sprawiają, że wiele osób nie ma czasu lub sił na częste wychodzenie do restauracji, pubów czy dyskotek. Podobnie zamykają się na świat osoby nieśmiałe i udzielają się głównie w świecie wirtualnym. Dla tego typu użytkowników internetu stworzono wiele portali, których zadaniem jest pomoc w znalezieniu partnera, bratniej duży na dłużej, a nawet na całe życie – męża czy żony.

 

Co ciekawe, są portale dla osób mieszkających w Polsce, za granicą, lub kojarzące użytkowników osiedlonych w różnych krajach, a nawet kontynentach. Zazwyczaj każdy użytkownik zakładając konto, odpowiada na kilkanaście, do kilkudziesięciu standardowych pytań, mających określić główne cechy danej osoby. Są to takie informacje jak wiek, wzrost, waga, płeć, zainteresowania, poglądy, ulubiona muzyka, filmy, rozrywki. Warto podawać swoje prawdziwe dane i informacje o sobie, gdyż każde kłamstwo, nawet drobne, wyjdzie prędzej czy później, choćby podczas spotkania w realnym świecie.

 

Zwykle użytkownicy mogą przeszukiwać bazę zgromadzonych danych o użytkownikach poprzez wyszukiwarkę, gdzie określa się dane kryteria, które najbardziej nas interesują. Potem wystarczy napisać do takiej osoby wiadomość. Jeśli i ona jest zainteresowana, to odpisze, lub zaprosi do uczestnictwa w czacie. Po pewnym czasie, gdy korespondencja jest interesująca, to przychodzi pora na spotkanie w realnym świecie – na randkę. Wiele par, które są obecnie małżeństwami i nierzadko mają dzieci, poznało się właśnie przez internet.

Osoby zainteresowane wyszukaniem partnera czy poznaniem nowych osób powinny jednak pamiętać, by nie zdradzać poufnych danych o sobie. Są to zazwyczaj hasła do usług, adresy, pesel, etc. Ważne, by umawiać się w miejscach publicznych, a nie ustronnych. Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, czy konto założyła osoba, którą spodziewamy się spotkać. Przestępcy czyhają wszędzie i warto mieć odrobinę zdrowego rozsądku i zabezpieczać się przed niepożądanymi sytuacjami.