Drukuj

Akcesoria do tabletów

A A A

Akcesoria do tabletów

Warto zatroszczyć się o swój tablet, zabezpieczając jego ekran specjalną folią oraz przechowywać go w etui. Jakie pozostałe akcesoria są dostępne na rynku?

Krzysztof Smosma | 11 2013

Każdy posiadacz tabletu, niezależnie czy jest to sprzęt za kilkaset czy kilka tysięcy złotych powinien zadbać o odpowiednią ochronę swojego urządzenia. Na rynku spotkać można masę akcesoriów, które nie tylko chronią powierzchnię tabletu przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz wzbogacają także jego funkcje.

Etui zaliczane są do akcesoriów najczęściej spotykanych na rynku. Nieco droższe modele dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów chronią tablety przed upadkami z dużych wysokości, te tańsze z kolei chronią jedynie przed zarysowaniami i ewentualnymi wgnieceniami. Coraz częściej można także spotkać etui z klawiaturą, która łączy się z urządzeniem przez bluetooth, co powinno ułatwić pracę na tablecie.

Etui

Kolejnym często kupowanym gadżetem jest folia chroniąca ekran. Producenci droższych modeli, coraz częściej stosują bardzo odporne na zarysowania szkło hartowane, jednak nieco słabsze modele wyposażone są w mniej odporne ekrany. Wybór odpowiedniej foli wpłynie na komfort obsługi urządzenia, dlatego powinniśmy przemyśleć nasz zakup. W niektórych przypadkach urządzenie może gorzej reagować na wydawane polecenia dotykowe.

folia ochronna

Tablety coraz częściej znajdują zastosowanie w samochodach. Duży, dotykowy ekran, w połączeniu z modułem GPS oraz uchwytem sprawiają, że bez problemu mogą służyć jako nawigacja samochodowa. Uchwyty montażowe różnią się od siebie przede wszystkim sposobem montażu, jakością wykonania oraz ceną.

uchwyt do tabletu

Tablety mogą również pełnić rolę samochodowego odtwarzacza DVD. Dzięki uchwytom montażowym bez trudu można przymocować urządzenie do jednego z zagłówków.

uchwyt na zagłówek

Podczas intensywnego korzystania z tabletu, akumulator urządzenia może się dość szybko rozładować. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ładowarka samochodowa. Coraz częściej możemy spotkać zwykły wtyk do gniazda zapalniczki, który jest zakończony gniazdem USB. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadając odpowiedni kabel do komunikacji z komputerem możemy naładować niemal każde urządzenie mobilne.

ładowarka samochodowa

Tanie tablety zazwyczaj pozbawione są modułu 3G umożliwiającego podłączenie do Internetu, jednak niektóre modele umożliwiają zastosowanie zewnętrznych modemów ze złączem USB. Dla większej wygody można skorzystać również z przenośnych routerów 3G, które nawiązują połączenie z Internetem i rozsyłają sygnał na zasadzie sieci bezprzewodowej WiFi. Wyposażone są w własny akumulator zapewniający kilka godzin pracy.

modem 3G

Podobnie ma się sytuacja z modułem GPS wykorzystywanym do ustalenia naszej lokalizacji. Jeżeli tablet nie jest w niego wyposażony można użyć zewnętrznych modułów łączących się z urządzeniem przez bluetooth.

moduł GPS

Wiadomo, że nie każdy tablet wyposażony jest w slot kart pamięci, a nawet jeśli jest wyposażony to z reguły jest to format microSD. Co zrobić jeśli chcemy szybko przenieść dany plik z karty SD, a tablet wyposażony jest jedynie w slot microSD? Otóż, wystarczy użyć jednego z dostępnych na rynku czytnika kart pamięci.

czytnik kart pamięci